blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

POLSKIE PERŁY ARCHITEKTURY „Wrocław – miasto krasnali”

Typ wycieczki: Historyczne miasta,

historyczne miasta leszek wycieczki jednodniowe - POLSKIE PERŁY ARCHITEKTURY  „Wrocław – miasto krasnali”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Wrocławia.
To miasto o wielowiekowej tradycji, przeplatające kulturę polską, niemiecką i czeską. Jest miejscem, do którego przybywają wycieczki z całego świata, co doprowadziło do tego, że w 2016 r. było Europejską Stolicą Kultury. Polskie miasta skrywają wiele tajemnic i ciekawych atrakcji związanych z kulturą i historią naszego kraju i Europy. Wrocław jest czwartym w Europie miastem pod względem ilości mostów (i kładek), plasuje się zaraz za Amsterdamem, Wenecją i Petersburgiem. Wrocław to miasto o wielu twarzach. Co roku organizuje się tu wiele festiwali, wśród nich festiwal muzyki chóralnej Wratislavia Cantans, czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Na festiwalu gitarowym Thanks Jimi Festival 2006 został ustanowiony rekord Guinnessa w liczbie gitarzystów wykonujących jednocześnie utwór Jimiego Hendixa pt. „Hey Joe”. Podczas kolejnych edycji festiwalu, w latach 2007 oraz 2008, rekord był sukcesywnie poprawiany. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało się aż 6346 gitarzystów. Wrocławski ratusz jest jednym z najstarszych w Polsce. Dodatkowo na wysokiej wieży mieści się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy i najstarszy, datowany na rok 1368 zegar wieżowy. W piwnicach budynku znajduje się najstarsza w Europie restauracja, pochodząca z XIV wieku Piwnica Świdnicka.

W programie zwiedzania spacer po zabytkowej Starówce – zwiedzanie rynku, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego (Aula Leopoldyńska, Oratorium Marianum, Wieża Matematyczna, Wystawa), Ostrowa Tumskiego
z katedrą św. Jana Chrzciciela i wieżą widokową, Panoramy Racławickiej – rotundy, w której mieści się panoramiczne malowidło o wymiarach: 117×15 metrów przedstawiające bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 roku. Czas wolny na obiad. Przyjazd do Żywca około godziny 22.00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 169 PLN

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do Panoramy Racławickiej
– bilet wstępu do katedry św. Jana Chrzciciela + wjazd na wieżę widokową
– bilet wstępu do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego 3 sale
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka do Wrocławia 212x300 - POLSKIE PERŁY ARCHITEKTURY  „Wrocław – miasto krasnali”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(