blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

PIENINY „W poszukiwaniu skarbów zbójnika Józefa Baczyńskiego”

Typ wycieczki: Pieniny,

pieniny leszek wycieczki jednodniowe - PIENINY „W poszukiwaniu skarbów zbójnika Józefa Baczyńskiego”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Jaworek, leżących na pograniczu Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego skąd wędrujemy wygodną, bitą drogą do schroniska „Pod Durbaszką”. Dalej trasa wiedzie na graniczny, leżący w głównym grzbiecie Małych Pienin Wysoki Wierch (901 m n.p.m.), ze szczytu którego rozpościera się imponująca panorama na pasma górskie leżące wokół Szczawnicy i nie tylko. Wspaniale prezentują się Tatry, zarówno ich polska, jak i słowacka część – widok z Wysokiego Wierchu, możemy z pewnością zaliczyć do najpiękniejszych w całych Pieninach. Stamtąd schodzimy do Szczawnicy przez Klimontowską Przełęcz, oddzielającą Jarmutę (794 m n.p.m.) od głównego grzbietu Małych Pienin. Przewodnik opowie nam wiele ciekawych legend o słynnych pienińskich zbójnikach. W Szczawnicy zjemy pyszny, regionalny obiad w karczmie góralskiej a następnie pospacerujemy po uzdrowisku. Miejsca odwiedzane na wycieczce leżą na Szlaku Zbójników Karpackich. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 22:00

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschel, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena: 120 PLN / osoba

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem / busem
– regionalny obiad w karczmie góralskiej
– całodniowa opieka pilota wycieczek,
– opieka przewodnika lokalnego,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Jaworki Durbaszka Wysoki Wierch krótka 212x300 - PIENINY „W poszukiwaniu skarbów zbójnika Józefa Baczyńskiego”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(