blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

PIENINY „Trekking do Zamku Pienińskiego św. Kingi”

Typ wycieczki: Pieniny,

pieniny leszek wycieczki jednodniowe - PIENINY „Trekking do Zamku Pienińskiego św. Kingi”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Sromowców Niżnych i wejście na szlak w stronę masywu Trzech Koron – jednym z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych szczytów górskich w Polsce. Piesza wycieczka w formie pętli z wejściem na platformę widokową, z której można sycić się wspaniałym widokiem na przełom pieniński, wijący się Dunajec, Czerwony Klasztor oraz Tatry. Trasa prowadzi przez malowniczy Wąwóz Szopczański, z wąwozu wychodzimy na przeł. Szopka (in. Chwała Bogu), skąd wspinamy się na wierzchołek Trzech Koron – Okrąglicę (982 m n.p.m. ). Z Trzech Koron schodzimy do ruin Zamku Pienińskiego związanego z legendą św. Kingi. Powrót do Sromowców urokliwą leśną ścieżką przez Ostry Wierch (851 m n.p.m.) i przeł. Wyżni Łazek (699 m n.p.m.). Przewodnik lokalny opowie o ciekawych legendach związanych ze słynnymi pienińskimi zbójnikami. Regionalny obiad w góralskiej karczmie i przejście mostkiem na drugą stronę Dunajca do Czerwonego Klasztoru znajdującego się na Szlaku Zbójników Karpackich – czas na zwiedzanie, powrót do autokaru i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 23:00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschel, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.)

Podczas wycieczki przekracza się granicę RP – należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości: dowód osobisty bądź paszport.

Cena: 135 PLN / osoba

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem / busem,
– regionalny obiad w karczmie góralskiej w Sromowcach Niżnych,
– bilet wstępu na platformę widokową Trzy Korony,
– bilet wstępu do Czerwonego Klasztoru *
– całodniowa opieka pilota wycieczek,
– opieka przewodnika lokalnego,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Trzy Korony Zamek Pienieński krótka 212x300 - PIENINY „Trekking do Zamku Pienińskiego św. Kingi”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(