blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

PARKI ROZRYWKI „Kościół na Piątkowej Górze, skansen parowozów w Chabówce, Muzeum Górali i Zbójników w Rabce”

Typ wycieczki: Parki rozrywki,

parki rozrywki leszek wycieczki jednodniowe - PARKI ROZRYWKI „Kościół na Piątkowej Górze, skansen parowozów w Chabówce, Muzeum Górali i Zbójników w Rabce”

7:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd malowniczą trasą w kierunku Rabki – Zdrój. Zwiedzanie kościółka na Piątkowej Górze z którym związana jest ciekawa legenda, która głosi iż w miejscu w którym stoi obecnie świątynia, zbójcy napadli kupca wiozącego cenne towary. Gdy na ich widok wykrzyknął „Święty Krzyżu, ratuj mnie”, nad jego wozem rzeczywiście ukazał się świetlisty krzyż. Przerażeni tym cudownym zdarzeniem zbójnicy uciekli. Kupiec w akcie wdzięczności za ocalenie miał ufundować świątynie w tym miejscu. Dlatego miejsce to znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. Z racji swojego położenia roztaczają się stąd niezapomniane widoki na pasmo Babiej Góry zwanej „Matką Niepogód” oraz na Tatry. Następnie przejazd do największego w Polsce Skansenu Parowozów w Chabówce. W swoich zbiorach skansen posiada 51 parowozów, 25 sprawnych wagonów pasażerskich, 55 wagonów towarowych, 5 pługów odśnieżnych i szereg innych urządzeń. Ogółem zgromadzono 135 różnych zabytkowych pojazdów szynowych i urządzeń do pracy na kolei. Atrakcją są również zabytkowe wagony towarowe oraz czynna drezyna, którą jeździli kolejowi dyrektorzy – stary model samochodu Warszawa, po zmianie kół może poruszać się również po drogach. W dalszej kolejności przejazd do Rabki. Czas na obiad w legendarnej restauracji Siwy Dym (płatny indywidualnie). Ostatnim punktem wycieczki będzie Muzeum Górali i Zbójników (NOWOŚĆ). Ekspozycja dotycząca górali zamieszkujących okoliczne góry i zbójników karpackich zadowoli osoby w każdym wieku. To jedyna nowoczesna, interaktywna i multimedialna wystawa o tej tematyce w Małopolsce! Młodsi będą mogli spróbować góralskiego komfortu i doświadczalnie poznają jak dawniej radzono sobie z codziennymi czynnościami. Wejdą również w świat zbójników, gdzie czekają skarby do odkrycia – wytrwali zdobędą Odznakę Tropiciela Zbójników! Starsi poczują klimat zabytkowej chałupy góralskiej, zobaczą ekspozycję etnograficzną wzbogaconą o ciekawe multimedia. Poznają też nietuzinkową twórczość Jana Fudali – Jaśka z Gorców oraz Zygmunta Pytlika. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Żywca około godziny 19:00.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena: 110 PLN

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem / busem,
– dwudaniowy obiad w restauracji
– bilet wstępu do parku rozrywki
– całodniowa opieka pilota wycieczki,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
Wycieczka Chabówka Rabka Muzeum Górali Zbójników 212x300 - PARKI ROZRYWKI „Kościół na Piątkowej Górze, skansen parowozów w Chabówce, Muzeum Górali i Zbójników w Rabce”

 

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(