blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

MAŁOPOLSKA „Kraków zwany niegdyś drugim Rzymem”

Typ wycieczki: Historyczne miasta,

historyczne miasta leszek wycieczki jednodniowe - MAŁOPOLSKA „Kraków zwany niegdyś drugim Rzymem”

7:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Krakowa. Kraków znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. Kraków, zwany często grodem Kraka to magiczna stolica Małopolski, historyczna stolica Polski. Niepowtarzalna atmosfera Krakowa przyciąga jak magnes, szczególnie wyczuwa się to na kosmopolitycznym, krakowskim rynku, ale i zaułki znacznie rzadziej odwiedzane, a może właśnie szczególnie one decydują o niepowtarzalności tego miejsca. Dlatego każdy turysta wraca tu niezliczoną ilość razy, a za każdym razem odkrywa coś nowego, coś pięknego. Kraków to przede wszystkim miasto młodych ludzi i to właśnie oni tworzą tutaj ten niecodzienny klimat, ponadto jest to centrum kultury i rozrywki. Ale chociaż młody duch wznosi się nad Krakowem, historia i wielowiekowa przeszłość przenika do głębi niemal w każdym miejscu w tym mieście będącym jednym z najstarszych ośrodków w Polsce. To tutaj chadzali królowie, tutaj kwitła kultura i wzrastali artyści.
W programie zwiedzania: Stare Miasto z rynkiem, Kościół Mariacki, Sukiennice i kościół Franciszkanów oraz Wawel z dziedzińcem i Katedrą, dzielnica uniwersytecka z Collegium Maius i dzielnica żydowska – Kazimierz (synagoga i cmentarz Remuh, cmentarz żydowski). W trakcie zwiedzania czas na obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 21.00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena 149 PLN

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilety wstępu: Kościół Mariacki, Sukiennice, Katedra na Wawelu, Collegium Maius, Synagoga Remuh
– opieka pilota wycieczek,
– opieka przewodnika lokalnego
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka do Krakowa 212x300 - MAŁOPOLSKA „Kraków zwany niegdyś drugim Rzymem”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(