blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

KOTLINA OŚWIĘCIMSKA – „Rajskie ogrody Kapiasa w Goczałkowicach i Pszczyna – Perła Górnego Śląska”

Typ wycieczki: Kotlina Oświęcimska,

oswiecimska leszek wycieczki jednodniowe - KOTLINA OŚWIĘCIMSKA  - „Rajskie ogrody Kapiasa w Goczałkowicach  i Pszczyna - Perła Górnego Śląska”

9:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Goczałkowic. W Goczałkowicach zobaczymy cudowne ogrody Kapiasa, w których właściciel Bronisław Kapias dzieli się swoją pasją ogrodniczą z innymi. Ogrody podzielone są na dwie części, Stare i Nowe Ogrody. Po zwiedzaniu przejazd do Pszczyny, która może poszczycić się wspaniałą architekturą i przyrodą. W programie zwiedzanie wnętrz Pałacu Pszczyńskiego zwanego Śląskim Wersalem, wnętrza XIX i XX-wieczne, zbrojownia
i stajnie książęce
. Po zwiedzaniu Pałacu zobaczymy Bramę Wybrańców i ławeczkę księżnej Daisy. Czas wolny na obiad. Następnie Park Pszczyński ze słynną herbaciarnią i Pokazową Zagrodą Żubrów, zwaną „Zwierzyńcem” oraz Skansen Wsi Pszczyńskiej. W skansenie zwiedzić można najcenniejsze zabytki architektury drewnianej i kultury ludowej ziemi pszczyńskiej. Pszczyna znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich ponieważ związana jest ze słynnymi śląskimi zbójnikami Wincentym Eliaszem i Karolem Pistulką. Ich postaci strzegą wejścia do pszczyńskiego zamku i Pokazowej Zagrody Żubrów. Zbójnicy z nakazu księcia pilnowali też Bramy Wybrańców, którą wchodzi się w kompleks pałacowo – parkowy. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 19.00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena: 125 PLN

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilety wstępu do zamku: wnętrza XIX i XX-wieczne + zbrojownia + stajnie książęce + przewodnik
– bilety wstępu wspólny zagroda +skansen
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Ogrody Kapiasa w Goczałkowicach Pszczyna 212x300 - KOTLINA OŚWIĘCIMSKA  - „Rajskie ogrody Kapiasa w Goczałkowicach  i Pszczyna - Perła Górnego Śląska”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(