blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

KOTLINA OŚWIĘCIMSKA „Pszczyna – Muzeum Zamkowe i Muzeum Prasy Śląskiej”

Typ wycieczki: Kotlina Oświęcimska,

oswiecimska leszek wycieczki jednodniowe - KOTLINA OŚWIĘCIMSKA „Pszczyna – Muzeum Zamkowe  i Muzeum Prasy Śląskiej”

9:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Pszczyny „Perły Górnego Śląska”. Pszczyna może poszczycić się wspaniałą architekturą, ale turystów przyciąga tutaj też wspaniała przyroda. W programie zwiedzanie wnętrz Pałacu Pszczyńskiego zwanego Śląskim Wersalem, wnętrza XIX i XX-wieczne, zbrojownia, stajnie książęce (NOWOŚĆ), wozownia. Neobarokowy zamek w Pszczynie przypominający pałac stanowi jeden z najcenniejszych obiektów tego typu w całym kraju. Pierwotnie był zamek, później reprezentacyjna, trójskrzydłowa rezydencja – siedziba książąt pszczyńskich. Zamek w Pszczynie usytuowany jest w pobliżu rynku, tuż za późnorenesansową Bramą Wybrańców. Wewnątrz Bramy czeka na turystów Cafe u Telemanna oraz Informacja Turystyczna, gdzie można pobrać cenne mapy i materiały reklamowe. Pszczyna znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich ponieważ związana jest ze słynnymi śląskimi zbójnikami Wincentym Eliaszem i Karolem Pistulką. Ich postaci strzegą wejścia do pszczyńskiego zamku. Zbójnicy z nakazu księcia pilnowali też Bramy Wybrańców, którą wchodzi się w kompleks pałacowo – parkowy. W Muzeum zamkowym zwiedzimy oryginalne wyposażenie z przełomu XIX i XX wieku. Duże wrażenie robią olbrzymie, kryształowe lustra, nie zniszczone podczas wojen światowych. Na zewnątrz zaprasza do spacerów rozległy i malowniczy zabytkowy Park Pałacowy wraz z ciekawymi zabudowaniami i malowniczym stawem pełnym kaczek. Miejsce tu uważane jest często za zielone płuca Śląska. Czas wolny na rynku pszczyńskim (możliwość wypicia pysznej kawy „U Telemana”). Następnie zwiedzanie Muzeum Prasy Śląskiej, gdzie zgromadzono maszyny drukarskie, urządzenia introligatorskie i dawną prasę. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 17.00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena 109 PLN

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilety wstępu do zamku: wnętrza XIX i XX-wieczne + zbrojownia + stajnie książęce + przewodnik
– bilet wstępu do Muzeum Prasy Śląskiej
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Pszczyna Muzeum Zamkowe Muzeum prasy śląskiej 212x300 - KOTLINA OŚWIĘCIMSKA „Pszczyna – Muzeum Zamkowe  i Muzeum Prasy Śląskiej”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(