blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

KOTLINA OŚWIĘCIMSKA „Oświęcim – Muzeum Auschwitz i Auschwitz Birkenau – symbole Holocaustu”

Typ wycieczki: Kotlina Oświęcimska,

oswiecimska leszek wycieczki jednodniowe - KOTLINA OŚWIĘCIMSKA „Oświęcim - Muzeum Auschwitz  i Auschwitz Birkenau – symbole Holocaustu”

Oświęcimia. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu Muzeum – Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Obiekt wpisany jest na listę UNESCO. Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są w całości udostępnione zwiedzającym.

AUSCHWITZ jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych, a od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej – nazistowskiego planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. Ostatecznie w obozie Auschwitz straciło życie ponad 1,1 mln ludzi.

BIRKENAU w pobliskiej Brzezince, powstał dla masowej zagłady Żydów. Na wielkim obszarze stoją tu rzędy drewnianych baraków, w których przetrzymywano więźniów, a na samym końcu zobaczyć można ruiny komór gazowych z krematoriami, szybko likwidowanych przez Niemców pod koniec wojny. Po zwiedzaniu czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 17.00.  

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena: 85 PLN

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– karta wstępu na zwiedzanie z edukatorem
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)

Wycieczka Oświęcim Muzeum Auschwitz Birkenau 212x300 - KOTLINA OŚWIĘCIMSKA „Oświęcim - Muzeum Auschwitz  i Auschwitz Birkenau – symbole Holocaustu”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(