blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

JURA KRAKOWSKO – CZESTOCHOWSKA „Pieskowa Skała, Ojców, Grota Łokietka”

Typ wycieczki: Jura Krakowsko-Częstochowska,

jura leszek wycieczki jednodniowe - JURA KRAKOWSKO – CZESTOCHOWSKA „Pieskowa Skała, Ojców, Grota Łokietka”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Pieskowej Skały. Zwiedzanie pięknego renesansowego zamku, który znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich i spacer do Maczugi Herkulesa. Zamek w Pieskowej Skale to prawdziwa perełka architektoniczna, położona w Ojcowskim Parku Narodowym. Renesansowy zamek wita wszystkich turystów i urzeka swym pięknem. Budowla powstała jako ogniwo w łańcuchu fortyfikacyjnym, chroniącym szlak handlowy z Krakowa na Śląsk. Obecnie to jeden z nielicznych tak pięknie zachowanych zabytków architektury renesansowej w Polsce. Przy samym Zamku znajduje się słynna Maczuga Herkulesa – wapienny ostaniec w kształcie ogromnej maczugi, nieco dalej Kapliczka na Wodzie. Maczuga wznosi się na wysokość 25 m i jest jednym z najważniejszych symboli Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Przejazd do Ojcowa. Czas na obiad. Po obiedzie zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku, powstałego w II połowie XIV wieku, za czasów Kazimierza Wielkiego. Zamek w Ojcowie był ważnym ogniwem w łańcuchu obronnym, zabezpieczał Kraków przed Luksemburczykami. Przejście do Groty Łokietka o długości 320 m. Według legendy w grocie tej ukrywał się sam Władysław Łokietek przed wojskami Wacława II – króla czeskiego. Łokietka miał uratować pająk, który w otworze jaskini uwił sieć, dzięki czemu wydawała się nie zamieszkana i zapomniana, natomiast władca został do niej spuszczony wąskim otworem od strony stropu. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 20.00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.). Pamiętaj o stosownym ubraniu w letnie upały, gdyż temperatura w grocie wynosi około 10 stopni Celsjusza.

Cena 115 PLN

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do Jaskini Łokietka z przewodnikiem
– bilet wstępu ruiny zamku „Kazimierzowskiego”
– bilet wstępu na Zamek na Pieskowej Skale
– opieka pilota wycieczek
– opieka lokalnego przewodnika
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Pieskowa Skała Ojców Grota Łokietka 212x300 - JURA KRAKOWSKO – CZESTOCHOWSKA „Pieskowa Skała, Ojców, Grota Łokietka”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(