blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

CZECHY „Po sąsiedzku Morawy – Cierlicko, Koprzywnica, Sztramberk”

Typ wycieczki: Czechy,

czechy leszek wycieczki jednodniowe - CZECHY „Po sąsiedzku Morawy – Cierlicko, Koprzywnica, Sztramberk”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do Cierlicka, gdzie zobaczymy pomnik Żwirki i Wigury, który upamiętnia katastrofę polskich lotników w 1932 roku. Następnie przejazd do Koprzywnicy i zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki „Tatra”. Znajduje się tu wiele zabytków techniki inżynieryjnej, m.in. ekskluzywne limuzyny, samochody ciężarowe biorące udział w rajdach Paryż – Dakar. Przejazd do Sztramberku zwanego Morawskim Betlejem, miasteczka o najbardziej pochyłym rynku w Europie Środkowej. Czas wolny na rynku na posiłek, kawę, doskonałe piwo z mikrobrowaru znajdującego się przy rynku. Żaden turysta nie wyjedzie stąd bez choćby jednej paczki „Sztramberskich Uszy” z którymi wiąże się ciekawa legenda. Po chwili odpoczynku zwiedzimy ruiny zamku, którego pochodzenie nie jest znane. Legenda głosi, iż pierwotnie powinien stanąć na przeciwleglym wzgórzu Kotoucz, jednak budowę uniemożliwiły skrzaty z jaskini Czarcia Dziura. W XIII wieku zamek był w posiadaniu Templariuszy. Wejdziemy na szczyt 40 metrowej wieży widokowej Stramberskiej Trúby, skąd roztacza się niezapomniany widok. W dalszej kolejności przejdziemy z przewodnikiem szlakiem do Jaskini Szipka – niewielkiej jaskini, w której dokonano ważnych odkryć archeologicznych, takich jak chociażby znalezienie dolnej szczęki dziecka neandertalskiego, kamiennych narzędzi z okresu paleolitu, kości niedźwiedzi jaskiniowych. Następnie przejazd do Cieszyna i spacer po czeskiej i polskiej stronie. Przyjazd do Żywca około godziny 21:30.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena: 105 zł

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– opieka pilota wycieczek,
– bilety wstępu do muzeum Tatra,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Czechy Morawy Cierlicko Koprzywnica Sztramberk 212x300 - CZECHY „Po sąsiedzku Morawy – Cierlicko, Koprzywnica, Sztramberk”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(