blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

CZECHY „Morawski Kras – jaskinia Punkva, przepaść Macocha, Ołomuniec”

Typ wycieczki: Czechy,

czechy leszek wycieczki jednodniowe - CZECHY „Morawski Kras – jaskinia Punkva, przepaść Macocha, Ołomuniec”

6:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przyjazd do krajobrazowego parku Morawskiego Krasu. Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie, gdzie na obszarze 94 km² znajduje się ponad 1600 jaskiń krasowych! Spacer po Wyżynie Morawskiego Krasu i zwiedzanie Jaskini Punkievnej. Możliwość romantycznego spływu łódkami elektrycznymi podziemną rzeczką Punkva, wejście do przepaści Macochanajwiększa w Europie Środkowej przepaść o głębokości ponad 138,5 m. (część trasy zwiedza się płynąc łódką podziemnym korytarzem rzeki Punkvy. Zjazd kolejką gondolową do Pustego Żlebu). Na dole przepaści znajduje się małe jeziorko – pod jego taflą przepaść sięga kolejnych 50 metrów. Na szczycie południowej ściany w 1882 roku umieszczono czynną do dziś platformę obserwacyjną. Ze szczytu przepaści można zejść lub zjechać kolejką linową na dół, do wejścia do jaskini Punkevní i przejść jaskiniami do jej dna, skąd można podziwiać ją z zupełnie innej perspektywy. Według legendy nazwa przepaści pochodzi od macochy, która próbowała zrzucić w tym miejscu ze skały swojego pasierba, tak aby cały majątek przypadł w udziale jej własnemu synowi. Chłopiec jednak zdołał uczepić się gałęzi wystającej ze zbocza i uniknął śmierci. Kiedy we wsi rozeszła się wiadomość o niecnym czynie macochy, ta skoczyła w przepaść. Następnie przejazd do Ołomuńcahistorycznej i duchowej stolicy Moraw znanej na całym świecie z serków ołomunieckich. Spacer po zabytkowej starówce, gdzie zobaczymy m.in. kolumnę morową Trójcy Przenajświętszej, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zegar astronomiczny, rynek górny i dolny, kościół św. Maurycego. Czas na obiad, drobne zakupy. Przyjazd do Żywca około godziny 22:30.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena od: 125 złotych

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– wstęp do Jaskini Punkievnej z przewodnikiem i wejściem do przepaści Macocha
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Morawski Kras jaskinia Punkva Ołomuniec 212x300 - CZECHY „Morawski Kras – jaskinia Punkva, przepaść Macocha, Ołomuniec”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(