blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

BESKID ŻYWIECKI „Zabawki ludowe w Stryszawie, Pan Twardowski i Mefistofeles w karczmie Rzym oraz relaks w Aquaparku”

Typ wycieczki: Beskidy,

beskidy leszek wycieczki jednodniowe - BESKID ŻYWIECKI „Zabawki ludowe w Stryszawie, Pan Twardowski  i Mefistofeles w karczmie Rzym oraz relaks w Aquaparku”

9:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Stryszawy. Zwiedzanie Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie, gdzie zobaczymy przepiękne drewniane ptaszki, bociany, koniki wyrabiane z różnych gatunków drewna, które zachwycają bogactwem barw i różnorodnością kształtów. Przekazywana z pokolenia na pokolenie tradycja wytwarzania kolorowych zabawek w Stryszawie przetrwała do dziś i stanowi istotny element dziedzictwa kulturowego tego regionu. Następnie przejazd do Suchej Beskidzkiej, która znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. W programie zwiedzanie renesansowego Zamku Suskiego / Kaspra Suskiego zwanego „Małym Wawelem” (ekspozycje muzealne: archeologiczna, historyczna, czasowe, krużganki zamkowe, sala rycerska i kaplica Św. Piotra Apostoła, mieszcząca się w wieży zegarowej zamku, budynek „Domek Ogrodnika” UWAGA! można go zwiedzać wyłącznie w sezonie: od 1 maja do 30 września), zespołu kościelno-klasztornego kanoników regularnych i rynku z karczmą „Rzym”, w której biesiadował słynny Twardowski). Obiad w restauracji Kasper Suski lub w karczmie „Rzym”. Przejazd do Aquaparku w Suchej Beskidzkiej na 3 godzinny relaks (basen, zjeżdżalnia o długości 62 m, tryskacze brzegowe w basenie rekreacyjnym, kaskada wodna, jacuzzi, brodzik dla dzieci z grzybkiem wodnym, kawiarnia, bufet). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Żywca około godziny 20.00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena 135 zł

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilet wstępu do zamku
– bilet wstępu do Aquaparku (3 godziny),
– opieka pilota wycieczek, przewodnika beskidzkiego
– obiad
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)

Wycieczka Stryszawa Sucha Beskidzka aquapark 212x300 - BESKID ŻYWIECKI „Zabawki ludowe w Stryszawie, Pan Twardowski  i Mefistofeles w karczmie Rzym oraz relaks w Aquaparku”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(