blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

BESKID ŻYWIECKI i ORAWA „Park Czarnego Daniela, zwiedzanie Zawoi, park linowy Wypasiona Dolina w Zubrzycy Górnej”

Typ wycieczki: Beskidy,

beskidy leszek wycieczki jednodniowe - BESKID ŻYWIECKI i ORAWA „Park Czarnego Daniela, zwiedzanie Zawoi, park linowy Wypasiona Dolina w Zubrzycy Górnej”

8:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do Zawoi. Zawoja to największa pod względem powierzchni wieś w Polsce. Legenda wywodzi nazwę wsi od słowa zabój, wiążąc ją ze zbójnikami beskidzkimi, a także od zawojów czyli kobiecych haftowanych chustek,
z których wieś słynęła. Usytuowana jest u północnych zboczy Babiej Góry (Diablak 1725 m n.p.m.), drugiego co do wysokości pasma górskiego w Polsce. Zawoja znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich. Zawojskie Safari! Zwiedzanie Parku Czarnego Daniela. Jest to gospodarstwo, w którym hodowane są jelenie, daniele i konie, owce, lamy i kozy. Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych opowieści o zwierzętach oraz będą mogły samodzielnie nakarmić zwierzęta. Wizyta w nim to istne zawojskie Safari! Przejedziemy do ścisłego centrum gdzie zwiedzimy drewniany kościół Świętego Klemensa z roku 1888 roku. W dalszej kolejności zwiedzimy Skansen PTTK im. Józefa Żaka w Zawoi Markowe Rówienki (kurna chałupa Franciszka Stopiaka, chałupa Józefa Gancarczyka, chałupa Franciszka Kudzi, kuźnia, spichlerz z piwniczką, kapliczka). Przejazd do Zawoi Policznej i zwiedzenie Zbójnickiej Kapliczki.
Po zwiedzeniu zabytkowej kapliczki przejazd do Parku Linowego w Wypasionej Dolinie www.wypasionadolina.pl w Zubrzycy Górnej (atrakcja sezonowa od czerwca do sierpnia). Ognisko z pieczeniem kiełbasek (ustalone menu: sok, chleb, kiełbaska zbójnicka x 2, ketchup, musztarda, kubeczki, tacki, sztućce, nabijaki), zabawa w parku linowym – trasa JUNIOR, pływanie łódkami po stawie oraz waterball. Przyjazd do Żywca około godziny 20.00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Prosimy nie zapomnieć o stroju kąpielowym, klapkach i ręcznikach.

WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena 99 zł

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– opieka pilota wycieczek, przewodnika beskidzkiego
– bilet wstępu do Parku Czarnego Daniela, skansenu, parku linowego Wypasiona Dolina (trasa JUNIOR),
– ognisko z pieczeniem kiełbasek + dodatki
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)

Wycieczka Zawoja Park Czarnego Daniela skansen park linowy Wypasiona Dolina doc2 212x300 - BESKID ŻYWIECKI i ORAWA „Park Czarnego Daniela, zwiedzanie Zawoi, park linowy Wypasiona Dolina w Zubrzycy Górnej”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(