blank
blank

Wycieczki jednodniowe do Polski i zagranicę

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

BESKID MAŁY – „Góra Żar, elektrownia szczytowo – pompowa, rejs statkiem po jeziorze, unikatowy kościół w Łodygowicach”

Typ wycieczki: Beskidy,

beskidy leszek wycieczki jednodniowe - BESKID MAŁY – „Góra Żar, elektrownia szczytowo – pompowa,  rejs statkiem po jeziorze, unikatowy kościół w Łodygowicach”

9:00 wyjazd z miejsca zbiórki – parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd do podnóża Żar. Wjazd kolejką linowo – terenową na górę Żar (761 m. n.p.m.), podziwianie rozległej beskidzkiej panoramy, opowieść o najstarszej w Polsce szkole szybowcowej, podejście pod górny, potężny zbiornik wodny (czwarte beskidzkie jezioro) elektrowni szczytowo-pompowej, czas wolny na zakup pamiątek, oscypków, na posiłek w pizzerii Dominium. W dalszej kolejności zjazd kolejką i przejście pod najstarszą szkołę szybowcową w Polsce, gdzie można czasami spotkać mistrza świata w szybownictwie Sebastiana Kawę. Dużą atrakcją w sezonie jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy szybowcach. W dalszym programie wycieczki zwiedzanie wnętrza elektrowni szczytowo pompowej, możliwość skorzystania z WC, prelekcja o zwiedzanym obiekcie, film pt. „Szczytowe megawaty”, omówienie makiety elektrowni, przejście sztolnią komunikacyjną do komory elektrowni). W trakcie zwiedzania zobaczymy jak działa zakład. Przejazd na parking pod zaporę w Tresnej, przejście koroną zapory, omówienie panoramy beskidzkiej. Rejs statkiem „Ziemia Żywiecka”. Podczas rejsu dowiemy się wielu ciekawostek o regionie oraz zobaczymy okoliczne atrakcje przyrodnicze, takie jak np. „Ptasia wyspa”. Wyjazd w kierunku Łodygowic przepiękną, krętą, malowniczą drogą wzdłuż jeziora żywieckiego zwanego „Beskidzkim Morzem” oraz zwiedzenie największego w Beskidach kościoła drewnianego pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, który zachwyca bogatym, nasyconym przepychem i różnorodnością stylów wnętrzem. Łodygowice znajdują się na Szlaku Zbójników Karpackich z racji istniejącego tam od wieków kasztelu w którym przetrzymywano groźnych zbójników beskidzkich. Wyjazd w kierunku Żywca. Przyjazd do Żywca około godziny 17.30.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. WAŻNE: W upalne dni prosimy pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej! Zaleca się strój sportowy (wygodne buty, polary, kurtki przeciwdeszczowe / softschell, okulary przeciwsłoneczne, peleryna, plecak itp.).

Cena: 119 PLN

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem / busem,
– bilety wstępu do elektrowni szczytowo-pompowej Porąbka-Żar
– godzinny rejs statkiem turystycznym „Ziemia Żywiecka” po jeziorze
– bilet góra – dół na kolejkę linowo-terenową na Górę Żar
– opieka pilota wycieczek, przewodnika beskidzkiego
– ubezpieczenie w Axa (NNW: NWS+ NWI +NWU)
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup).

Wycieczka Góra Żar elektrownia rejs stakiem Łodygowice 212x300 - BESKID MAŁY – „Góra Żar, elektrownia szczytowo – pompowa,  rejs statkiem po jeziorze, unikatowy kościół w Łodygowicach”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(