blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WŁOCHY „Magiczna Sycylia”

Typ wycieczki: 11 dni, Włochy,

włochy leszek wycieczki kilkudniowe - WŁOCHY „Magiczna Sycylia”

Dzień 1

21:00 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów. Przejazd przez Czechy i Austrię.

Dzień 2

Przyjazd do Civitavecchia. Zaokrętowanie na prom wypływający do Palermo ok. godz. 18:00.

Dzień 3

Przeprawa promowa, przypłynięcie do Palermo ok. godz. 08:00, wyjazd do MONREALE – normańska KATEDRA ze średniowiecznymi mozaikami i grobami normańskich królów. Dojazd do PALERMO zwiedzanie m.in.: klasztor CONVENTO DEI CAPPUCCINI – katakumby z zabalsamowanymi ciałami (3 €), normańsko-saraceński PAŁAC KRÓLEWSKI, NOWA BRAMA, barokowe skrzyżowanie „Cztery Rogi„, Plac Pretoria wraz z flamandzką fontanną, PLAC BELLINIEGO z kaplicą saraceńską SAN CATALDO oraz średniowieczny KOŚCIÓŁ LA MARTORANA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd do CEFALU, nadmorskiego, rybackiego miasta, znajdującego się na szelfie potężnej skały ROCCA – zwiedzanie m.in.: PLACU DEL DUOMO ze średniowieczną KATEDRĄ wybudowaną przez Roggera II, spacer na szczyt skały LA ROCCA do ŚWIĄTYNI DIANY między średniowiecznymi murami. W zależności od pogody przejazd do CASTELBUONO, stare miasteczko w górach Madonie m.in.: ZAMEK VENTIMIGLIA, KAPLICA Z RELIKWIĄ CZASZKI ŚW. ANNY. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd zachodnią stroną Sycylii. Zwiedzanie ERICE – starożytne miasteczko o średniowiecznej zabudowie położone na malowniczej skale, KATEDRA. Przejazd „drogą solną”, postój przy SALINAGRANDE, gdzie do dzisiaj pozyskuje się sól z wody morskiej. Przejazd i zwiedzanie wykopalisk SELINUNT, jednej z pierwszych i największych kolonii greckich na Sycylii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do AGRIGENTO. Zwiedzanie „DOLINY ŚWIĄTYŃ” z doskonale zachowanym zespołem świątyń greckich. Przejazd do SYRAKUZ– zwiedzanie miasta, m.in.: starożytna piaskowa ŚWIĄTYNIA APOLLA, PORT GRANDE wraz z wapienną BRAMĄ MORSKĄ, legendarna FONTANNA ARETUSA, XIII w. ZAMEK MANIACE, PLAC DEL DUOMO z XII w. RATUSZEM, średniowieczna ŚWIĄTYNIA ATENY, teatr rzymski GIMNASIO ROMANO. Przejazd do dzielnicy Neapolis, zwiedzanie PARKU ARCHEOLOGICZNEGO, ołtarz starożytny – ARA DI IERONE, TEATR GRECKI, kamieniołom – LATOMIA DEL PARADISO, AMFITEATR RZYMSKI, jaskinie: UCHO DIONIZOSA i GROTA POWROŹNIKÓW. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na punkt widokowy pod wulkanem ETNA, przy sprzyjających warunkach sejsmicznych wyjazd na stoki wulkanu. Przejazd do TAORMINY, zwiedzanie miasta m.in.: BRAMA MESYŃSKA, KOŚCIÓŁ ŚW. KATARZYNY, TEATR GRECKI, Plac IX Kwietnia z WIEŻĄ ZEGAROWĄ oraz KOŚCIOŁAMI: ŚW. JÓZEFA i ŚW. AUGUSTYNA, (panorama CASTELMOLA i GIARDINI NAXOS). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Patti, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, możliwość wycieczki fakultatywnej na WYSPY LIPARYJSKIE (przy minimum 20 os). VULCANO – (czarna plaża, kąpiele w błotach siarkowych), dla chętnych wejście do WIELKIEGO KRATERU; następnie LIPARI – MUZEUM ARCHEOLOGICZNE, możliwość objazdu wyspy busem z postojem przy starożytnych KOPALNIACH PUMEKSU. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przeprawa przez Cieśninę Mesyńską, zakwaterowanie w hotelu na terenie Włoch, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Austrię i Czechy.

Dzień 11

Powrót do Żywca w godzinach porannych.

Cena od 2750 zł/os.

Cena zawiera:
-transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
– wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
– przeprawa promowa (kabiny 4-os.)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki / przewodnika
-obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NNW + bagaż)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (650 zł)

Wycieczka objazdowa Włochy Sycylia 11 dni 1 212x300 - WŁOCHY „Magiczna Sycylia” Wycieczka objazdowa Włochy Sycylia 11 dni 2 212x300 - WŁOCHY „Magiczna Sycylia” Wycieczka objazdowa Włochy Sycylia 11 dni 3 212x300 - WŁOCHY „Magiczna Sycylia”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(