blank
blank

Wycieczki kilkudniowe z Beskidy Travel

Kalendarz imprez

Zobacz najbliższe wyjazdy

Nasze zdjęcia

Zobacz nasze wycieczki

Nasze filmy

Zobacz filmy z naszych imprez

WĘGRY i SŁOWACJA „Eger, Miszkolc, Tokaj, Koszyce – węgierska Toskania”

Typ wycieczki: 3 dni, Słowacja, Węgry,

Węgry leszek wycieczki kilkudniowe - WĘGRY i SŁOWACJA „Eger, Miszkolc, Tokaj, Koszyce - węgierska Toskania”

Dzień 1

7:30 wyjazd z miejsca zbiórki – Żywiec, parking obok Hipermarketu TESCO ul. Legionów, przejazd przez Słowację, Węgry do Egeru. Zwiedzanie, w programie m.in. Plac Istvana Dobo, Kościół Ojców Franciszkanów z relikwiami królowej Jadwigi, Błogosławionej Jolanty i Św. Kingi, Bazylika, Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Pałac Arcybiskupi, Zamek Egerski z XIII w., Minaret Turecki z XVII w. Następnie zwiedzanie winnicy lokalnego producenta wina, zapoznanie się z historią Egri Bikaver, degustacja win. Przejazd do hotelu w Egerze, obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Miszkolca, zwiedzanie dzielnicy Diosgyor, w programie wspaniały XIV-wieczny zamek królowych węgierskich, wybudowany na rozkaz Króla Polski Ludwika Węgierskiego – Sala Rycerska, Kaplica Zamkowa pod wezwaniem Św. Jadwigi z relikwią Królowej Polski, Sala Królów oraz Królowych, Sala Wiedzy, Świat Przypraw i Alchemii, Multimedialna Panorama 3D.

Następnie przejazd do Tokaju, nazywanego węgierską Toskanią, miasta położonego u zbiegu rzek Bodrog i Cisy, u podnóży wulkanicznej góry Tokaj. Zwiedzanie miasteczka, w programie m.in. Plac Kossutha z fontanną Bachusa, piwnica Rakoczego z 600-letnią historią, regionalne Muzeum Wina. Następnie wizyta w jednej z eleganckich winiarni, degustacja lokalnych win. Powrót do Egeru. Obiadokolacja przy muzyce w Dolinie Pięknej Pani. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Koszyc, miasta, które zachowało węgierski charakter, mimo, że dziś położone jest na terenie Słowacji. Zwiedzanie, w programie m.in. Herb miejski Koszyc, najstarszy herb miejski w Europie, Katedra Św. Elżbiety węgierskiej z grobowcem Franciszka II Rakoczego oraz Kaplicą Św. Michała, Wieża Urbana, Park z grającą fontanną i „grającym drzewem”, Teatr Państwowy, Krzyż Morowy, kamienica, w której znaleziono Skarb Koszycki. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Słowację do Polski. Powrót do Żywca około godz. 20.00.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena od 799 zł/os.

Cena zawiera:
– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC)
– zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
– wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje w restauracji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
– ubezpieczenie w Axa (KL + NW + bagaż)
– opieka licencjonowanego pilota podczas całej wycieczki
– obsługa grupy w systemie Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup)
Opcje: Dopłata do pokoju 1 osobowego (cena do ustalenia)

Wycieczka Węgry Słowacja Eger Miszkolc Tokaj Koszyce 3 dni doc1 212x300 - WĘGRY i SŁOWACJA „Eger, Miszkolc, Tokaj, Koszyce - węgierska Toskania” Wycieczka Węgry Słowacja Eger Miszkolc Tokaj Koszyce 3 dni doc2 212x300 - WĘGRY i SŁOWACJA „Eger, Miszkolc, Tokaj, Koszyce - węgierska Toskania”

brak elementów spełniających wymagane kryteria :(